تولید کننده کرو اپوکسی

روکش های کرو اپوکسی و کرو کرو اپوکسی

روکش های کرو اپوکسی مزایای زیادی دارند که نسبت به سایر پوشش های کف ارجع هستند. بتن سطح به علت خاصیت قلیایی ذاتی خود به واسطه وجود ناخالصی های فلزی به راحتی مورد آسیب مواد شیمیایی قرار میگیرد و به سبب سختی و شکنندگی زیاد مقاومت سایشی و ضربه پذیری پایینی دارد.

پوشش های قیری و آسفالت نسبت به حلال های مقاومت کمی دارند و در اثر تردد زیاد به ویژه در گرما ، نرم شده و روی سطح زیرین حرکت کرده جمع شده و سطح آن موجدار میشود. این موضوع سر چهار راههای خیابان ها یا در قسمت سراشیبی پل های فلزی کاملاً مشهود است.

پوشش های فلزی شدیداً تحت تأثیر عوامل خورنده محیط قرار میگیرند و آجرهای ضد مواد شیمیایی گران هستند و نصب آنها هزینه بر است. روکش های کرو اپوکسی اگر درست فرموله شوند و به طور صحیح به کار روند هیچ یک از این معایب را نخواهند داشت .

روکش کرو اپوکسی به طور کلی به دو دسته عمده تقسیم می شوند :

- روکش هایی که غلظت بسیار بالا دارند، درصد سیلیس در آنها بالا است و به وسیله ابزارهای دستی و مکانیکی تا ضخامت 8-6 میلیمتر روی سطح بکار میروند و مقاومت سایشی، مکانیکی و شیمیای بالایی دارند و معمولاً روی سطح بتن روی مکانهایی که در معرض ریزش و پاشیدن مواد شیمیایی و یا تردد شدید وسایل نقلیه سنگین قرار دارند، بکار میروند. این روکش ها عمدتاً در کارخانه های شیمیایی، پالایشگاهای نفت، کارخانه های خودرو سازی، نوشابه سازی و نیروگاه ها مورد استفاده دارند.

- روکش های خود تراز کرو اپوکسی با درصد سیلیس بسیار کمتر که روی سطح تمیز شده ریخته و با استفاده از شانه های پلاستیکی مخصوص روی سطح پهن میشوند و ضامتی حدود 2 میلیمتر خواهند داشت. استفاده از دستگاه اسپری دو جزئی نیز برای سهولت و تسریع کار در سطوح بزرگ امکان پذیر است.
روکش خود تراز کرو اپوکسی در برابر مواد شیمیایی ، سایش ناشی از تردد افراد و وسایل نقلیه سبک صنعتی مقاوم است و با فام های مختلف و براق به زیبایی محیط می افزایند. این روکش¬ها در آزمایشگاه¬ها، بیمارستان¬ها، کارخانه های تولید مواد غذایی و انبار ها کاربرد دارند .

کاربرد پوشش های کرو اپوکسی

از کاربرد انواع محصولات کرو اپوکسی میتوان موارد زیر را نام برد :

1- پرایمر بتن کرو اپوکسی

2- پرایمر فلزی کرو اپوکسی برای لوله ها و مخازن و لوله های آب آشامیدنی .

3- پرایمر کرو اپوکسی برای سر جوشها و اتصالات .

4- پرایمر فلزی، کرو اپوکسی برای مخازن سکوهای نفتی ، کشتی ها، پل ها، خطوط ارتباطی لوله های نفت.

5- پرایمر فلزی کرو اپوکسی برای مخازن و لوله های زیر زمینی.

6- لاک اپوکی برای مدارهای چاپی و سیم.

7- بتونه کرو اپوکسی (درزگیر).

8- ملات کرو اپوکسی.

9- رنگ کرو اپوکسی با حلال ( براق یا مات با فام های دلخواه ).

10- رنگ کرو اپوکسی بدون حلال ( براق یا مات با فام های دلخواه).

11- روکش خود تراز کرو اپوکسی برای بتن کف ( سطح صاف یا زبر).

12- ورنی کرو اپوکسی .

13- چسب کرو اپوکسی .

14- لاک کرو اپوکسی برای قوطی های مواد غذایی.